Progetiigri tunnikava Põhjamaa- ja lõunamaa loomad
PÕHJAMAA JA LÕUNAMAA LOOMAD
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/Camelcalf-feeding.jpg
Tunnikava vorm
Õppeaine ja -valdkond:
Koolieelses
eas seob õppe- ja kasvatustegevuse tervikuks lapse elust ja ümbritsevast
keskkonnast tulenev temaatika. Valdkondade kaupa esitatud õppesisu ja
-tegevuste lõimimisel lähtutakse üldõpetuslikust põhimõttest.
Antud tunnikavas
õppe- ja kasvatustegevuse kavandamisel ja korraldamisel lõimitakse järgmisi
tegevusi: kuulamine, kõnelemine, vaatlemine, uurimine, võrdlemine, arvutamine
ning mitmesugused muusika- ja kunstitegevused.
Klass, vanuse- või haridusaste: 6-7 aastased
Tunni kestvus: 45 minutit
Tunni teema (sh alateemad):
Tunni teema: Põhjamaa- ja lõunamaa
loomadAlateemad:
Kes on põhjamaa- ja lõunamaaloomad (piltide/videote vaatlus)
Tutvumine Dash robotiga
Põhjamaa- või lõunamaa looma ehitamine Dash roboti ja lego klotside abil
Programmeerimisvõimalused Dash robotil
Oma looma tutvustamine teistele ning jäädvustamine fotode/video näol
Tase: Eelkooliealised lapsed
Autor: Annika Aas
Tunni eesmärgid:
Milliseid üld- ja ainepädevusi
(sh läbivad teemad) toetatakse:
Antud tegevuse käigus toetatakse
erinevate ainevaldkondade lõimise kaudu üldoskuste arendamist. Lähtuvalt
Koolieelse lasteasutuse riiklikule õppekavale on mänguliste võtete kasutamine
õppe- ja kasvatustegevuste planeerimise alus, mis aitab lastel kinnistada uusi
teadmisi, uusi oskusi ja õpetab omavahel
suhtlema. Mänguoskus on kõigi üldoskuste ning õppe- ja kasvatustegevuse eri valdkondade
oskuste ja teadmiste arengu alus.
Õpitulemused:
Laps saab esmase ülevaate robootika ja programmeerimise sisust
Laps järgib kokkulepitud reegleid
Laps viib ettevõetud töö lõpule
Laps hääldab õigesti kõiki häälikuid ja sõnu
Laps oskab nimetada vähemalt 2 põhjamaa- ja 2 lõunamaalooma
Laps saab esmase ülevaate robootika ja programmeerimise sisust
Laps järgib kokkulepitud reegleid
Laps viib ettevõetud töö lõpule
Laps hääldab õigesti kõiki häälikuid ja sõnu
Laps oskab nimetada vähemalt 2 põhjamaa- ja 2 lõunamaalooma
Mõisted:
Põhjamaa, lõunamaa, toitumine, programmeerimine, liikumissuund, ühendamine, save
Põhjamaa, lõunamaa, toitumine, programmeerimine, liikumissuund, ühendamine, save
Õpilaste eelteadmised ja -oskused:
Laps on varem tutvunud erinevate kodu- ja metsloomadega. Laps on varem tutvunud Lego klotside ja selle abil ehitamise võimalustega.
Eelnevalt vajalikud tegevused
õpetajale ja õpilasele:
Õpetaja on paigutanud lapsed istuma nii, et kõik lapsed näeksid projektoril näidatavaid esitlusi ja videosid. Õpetaja on valmis pannud lastele tutvustamiseks raamatu "Loomahääled. 100 põnevat liiki ja nende häälitsused."
Õpetaja on paigutanud lapsed istuma nii, et kõik lapsed näeksid projektoril näidatavaid esitlusi ja videosid. Õpetaja on valmis pannud lastele tutvustamiseks raamatu "Loomahääled. 100 põnevat liiki ja nende häälitsused."
Tunniks vajalikud materjalid, vahendid, tarkvara ja veebiaadressid:
Raamat "Loomahääled. 100 põnevat liiki ja nende häälitsused," pildimaterjal loomadest, Powerpoint esitlus loomadest, projektor (jm tehnilised vahendid), tahvelarvuti, dash looma konstrueerimis- ja programmeerimisjuhend, võistlusraja moodustamiseks vajalikud vahendid (hüpitsad), mõõteriistad, fotokaamera
Tunni käik:
Tunni osad
|
Tegevuste kirjeldused
|
Tegevusele kuluv aeg
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilaste tegevus
|
I Ettevalmistus
·
Sissejuhatus
·
Tähelepanu haaramine
·
Häälestus (eesmärgipüstitus, motiveerimine)
·
Eelteadmiste väljaselgitamine
·
Vajaminevate teadmiste kordamine
|
1.Erinevate loomahäälte kuulamine (raamat "Loomahääled. 100 põnevat liiki ja nende häälitsused") 2. Powerpointil loomade tutvustamine Tutvustava powerpointi leiad SIIT |
7 minutit | Loomahelide tutvustamine lastele, loomade välimuse tutvustamine ja kirjeldamine Slideshow tutvustamine ja täpsustavate küsimuste esitamine |
Loomahäälte kuulamine ja loomade nimetamine. Tutvumine loomade välimusega ja nende kirjeldamine Slideshow vaatlus ning küsimustele vastamine. Omale meelepäraseima looma valimine ja selle välimuse kirjeldamine |
II Põhiosa
·
Peab tagama tunni eesmärgi täitmise
·
Õppemeetodid
·
Harjutamine, kinnistamine ja/või rakendamine
|
1. Dash robotiga tutvumine 2. Dash robotist looma konstrueesimine Juhendi leiad SIIT 3. Dash põhja- või lõunamaa looma programmeerimine tutvustava juhendi leiad SIIT 4. Oma looma tutvustamine teistele. |
30 minutit | Töögruppide moodustamine (igas grupis3-4 last). Dash roboti ja lisavidinate tutvustamine. Looma ehitamise ja programmerimise juhendamine. Jälgib pidevalt, et kõik lapsed oleksid haaratud tegevusse. |
Dash robotiga tutvumine. Grupis ülesannete jagamine.Põhja- või lõunamaa looma ehitamine. Dash roboti programeerimisvõimalustega tutvumine. Ehitatud looma tutvustamine kaaslastele |
III Lõpetav osa
·
Tunni kokkuvõte/eesmärgi saavutuse kontroll
·
Tagasiside/reflektsioon (sh uute eesmärkide püstitamine)
·
Kodutöö
|
1. Konstrueeritud looma liikuma panemine etteantud rajale. 2 Ühine arutel: Mis meeldis/ei meeldinud? Mis oli kerge/raske? Mida võiks veel ehitada? |
5 minutit | Dash looma raja ehitamine. Lastele küsimuste esitamine ja kokkuvõtete tegemine | Ehitatud looma liikuma panemine etteantud rajal. Arutelus osalemine ning tegevusele hinnangu andmine |
Hindamine:
Tegevust on võimalik hinnata lähtudes ühise arutelu tulemusel saadud tagasisidest
Soovituslik kirjandus juhendajale leiad SIIT
Soovitulikud meisterdamisjuhendid juhendajale leiad SIIT
Autoriõigused
Materjali koostamisel on lähtutud Creative Commons sisulitsentsi tingimustest CC BY-NC-SA 4.0.
Tunnikava on valminud Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi meetme “Kaasaegse ja
uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt“ (2014-2020.1.03.15-0001) raames.
Tegevust on võimalik hinnata lähtudes ühise arutelu tulemusel saadud tagasisidest
Soovituslik kirjandus juhendajale leiad SIIT
Soovitulikud meisterdamisjuhendid juhendajale leiad SIIT
Autoriõigused
Materjali koostamisel on lähtutud Creative Commons sisulitsentsi tingimustest CC BY-NC-SA 4.0.
Tunnikava on valminud Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi meetme “Kaasaegse ja
uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt“ (2014-2020.1.03.15-0001) raames.
Comments
Post a Comment